Polish Czech English French German

Szukaj

Aktualności - Sport

,,Badminton w szkole i na podwórku"

Projekt : Integracja młodzieży z klas I-III poprzez sport ,,Badminton w szkole i na podwórku" adresowany był do uczniów pierwszego etapu edukacyjnego i realizowany będzie nadal w ciągu całego roku szkolnego. Projekt ten został zrealizowany w ramach programu JEDLIŃSKIE GRANTY EDUKACYJNE 2012. Całkowity koszt projektu to 450,00zł. Autorem a zarazem koordynatorem był nauczyciel wychowania fizycznego z Miejskiej Szkoły Podstawowej im. Janusza Korczaka pan Sylwester Przydatek. 

 

Celem zajęć było zachęcenie młodzieży do aktywnego spędzania czasu wolnego na świeżym powietrzu, ale także uzmysłowienie walorów rekreacyjnych i korzyści zdrowotnych wynikających z uprawiania sportu. Zakupiony sprzęt jest wykorzystywany podczas zajęć wychowania fizycznego w klasach młodszych oraz przez uczniów starszych na zajęciach pozalekcyjnych. Zarówno jedne jak i drugie zajęcia cieszą dużym zainteresowaniem uczniów. Młodzież chętnie gra w badmintona. Powyższy projekt stanowi poszerzenie oferty szkoły i wzmocnienie jej  wizerunku.

Dzięki zakupowi w ramach „JEDLIŃSKIEGO GRANTU EDUKACYJNEGO" krótkich (juniorskich) rakiet do badmintona uczniowie klas młodszych będą mieli możliwość dłuższego cyklu treningowego i lepszego nabycia umiejętności sportowych, a późniejsze starty w zawodach zewnętrznych przyczynią się do promocji szkoły i miasta.

Z wnioskowanej kwoty 450 złotych zakupiono 23 rakiety oraz lotki.

 

{gallery}www/22{/gallery}

 

Red. S. Przydatek 

 

 

 

Dodatkowe informacje