Polish Czech English French German

Szukaj

Międzynarodowy Festiwal Teatrów Ulicznych

W 1993 roku po raz pierwszy zorganizowany został Międzynarodowy Festiwal Teatrów Ulicznych. Od kilku lat Jedlina – Zdrój gości grupy teatralne  w ostatnich dniach czerwca.

W powszednie życie miasta wkrada się bajecznie kolorowy inny świat - świat teatru ulicznego. Wychodzi widzowi naprzeciw, nie odgradza się od niego, nie ma tu sceny ani kurtyny. Artyści uliczni starają się zwrócić uwagę przechodniów, dotrzeć do szerokiej publiczności, która niejednokrotnie jest wciągana do udziału w przedstawieniu. Często zaciera się granica między aktorami, a publicznością.

 

{gallery}www/25{/gallery}

Czytaj więcej...

Dolnośląski Festiwal Zupy

Festiwal Zupy wymyślili Francuzi – Leopold Wojtan i członkowie Towarzystwa Attacafa. Pierwszy raz festiwal zorganizowano w Lille, w dzielnicy Wazemmes. Z Lille do Polski, do Krakowa, pomysł przywiózł Leopold Wojtan i Teatr KTO Jerzego Zonia, który zorganizował wielkie Święto Zupy w Krakowie.

W 2003 roku, po uzyskaniu zgody Towarzystwa Attacafa I Dolnośląski Festiwal Zupy w Jedlinie – Zdroju zorganizował Dyrektor Festiwalu Pan Krzysztof Dubiel. Impreza wzbudziła szerokie zainteresowanie wśród restauratorów, właścicieli gospodarstw agroturystycznych i osób indywidualnych.

 

{gallery}www/27{/gallery}

Czytaj więcej...

Międzynarodowy Festiwal Petanque

Międzynarodowy Festiwal Petanque to jedna z największych imprez gry w bule w Polsce organizowana przez Klub Sportowy Petanque Jedlina. Swój początek miał w 2005 roku, a w minionym 2012 roku odbyła się już jego VIII edycja.

Festiwal organizowany jest na przełomie kwietnia i maja. Jest on imprezą trwającą dwa dni. W ramach Festiwalu rozgrywane są turnieje tripletów (drużyny trzyosobowe) i dubletów (drużyny dwuosobowe). Mecze odbywają się na 3 bulodromach zlokalizowanych na Kompleksie sportowo-rekreacyjnym w Jedlinie-Zdroju. Od 2009 roku finały rozgrywane są na krytej hali, która jest jedynym krytym bulodromem w Polsce.

 

{gallery}www/29{/gallery}

Czytaj więcej...

Dolnośląski Festiwal Terenoterapii

Festiwal Terenoterapii w Jedlinie-Zdroju organizowany jest od 2005 roku. Uczestnicy imprezy rywalizują w trzech dyscyplinach sportowych: biegach, jeździe na rowerze i w grze w Petanque. Rowerzyści, biegacze i pasjonaci buli mają wiele powodów do zadowolenia. W Jedlinie – Zdroju czeka na nich nowoczesna baza sportowo – rekreacyjna oraz ciekawa trasa rowerowa biegnąca 6 km Uzdrowiskowym Szlakiem Turystyczno – Rekreacyjnym.

 

{gallery}www/31{/gallery}

Czytaj więcej...

Festiwal Ciasta i Wina "U źródeł Charlotty"

I Festiwal ciasta i wina „ U źródeł Charlotty” zorganizowany został16 września 2012 r.  na dziedzińcu Pałacu Jedlinka. Nieprzypadkowo Festiwal trafił na pałacowy dziedziniec. Tytułowa Charlotta to założycielka uzdrowiska i małżonka feldmarszałka barona von Seherr - Thossa, XVIII-wiecznego właściciela majątku.

 

{gallery}www/33{/gallery}

Czytaj więcej...

Dodatkowe informacje