Polish Czech English French German

Szukaj

Aktualności - Dla Przedsiębiorcy

Czerwiec miesiącem MŚP w Dolnośląskiej Instytucji Pośredniczącej

1 czerwca2018 r. DIP ogłosiła konkurs na dofinansowanie projektów  dla Działania 1.5
Rozwój produktów i usług w MŚP, poddziałanie 1.5.1 konkurs horyzontalny – Schemat 1.5 B
A już 25 czerwca zostanie ogłoszony konkurs dla schematu 1.5 A

W schemacie 1.5 B na pieniądze mogą liczyć autorzy projektów obejmujących inwestycje w zakresie wdrożenia wyników prac B+R przeprowadzonych przez przedsiębiorcę w ramach działania 1.2.  Oznacza to że chcemy wesprzeć tych przedsiębiorców którzy już wcześniej podjęli wyzwanie przeprowadzenia badań, a ich projekty zakończyły się sukcesem lub w najbliższym czasie zakończą się osiągnięciem założonych celów. Nowe techniki, nowe technologie, innowacyjność, to podstawowe metody zdobywania przewag konkurencyjnych na rynku.

Czytaj więcej...

KONKURS OFERT NA DZIERŻAWĘ TERENU POD PUNKT GASTRONOMICZNY PRZY UL. KŁODZKIEJ W JEDLINIE-ZDROJU – ACTIVE JEDLINA (KOMPLEKS SPORTOWO-REKREACYJNY)

Centrum Kultury w Jedlinie-Zdroju ogłasza konkurs ofertowy na dzierżawę terenu pod punkt gastronomiczny przy kompleksie sportowo-rekreacyjnym (Active Jedlina) przy ul. Kłodzkiej w Jedlinie-Zdroju.

1. Przedmiot dzierżawy: teren przeznaczony pod dzierżawę znajduje się w obrębie Active Jedlina (kompleksu  sportowo-rekreacyjnego) przy ul. Kłodzkiej w Jedlinie-Zdroju w bezpośrednim sąsiedztwie z: - zbiornikiem wodnym,

- boiskiem sportowym do gry w piłkę nożną,

Czytaj więcej...

Wspieranie przedsiębiorczości

SZANOWNI PRZEDSIĘBIORCY

Uprzejmie prosimy wszystkich lokalnych przedsiębiorców, zainteresowanych  otrzymywaniem bezpłatnych informacji przydatnych do podejmowania i prowadzenia działalności, przekazywanych do urzędu przez firmy i fundacje  wspomagające rozwój przedsiębiorczości, o podanie swoich adresów email oraz zgody na przesyłanie Państwu materiałów promocyjnych za pośrednictwem tutejszego Urzędu. Dane te są niezbędne do utworzenia  Bazy Przedsiębiorców, którzy są zainteresowani ich otrzymywaniem. Akces wpisania do Bazy oraz niezbędne dane i zgody należy zgłosić osobiście w Urzędzie Miasta w Jedlinie-Zdroju,  pokój nr 8 w terminie do 16 lutego 2018r.

Przedsiębiorco, załóż Profil Zaufany już dziś!

Profil Zaufany to bezpłatne narzędzie, dzięki któremu można załatwić sprawy urzędowe bez wychodzenia z domu, online w serwisach administracji publicznej. Warto założyć go jak najszybciej – przede wszystkim już teraz powinni to zrobić przedsiębiorcy.

Od 1 stycznia najmniejsi przedsiębiorcy – płatnicy VAT, zatrudniający do 10 osób, o obrotach nieprzekraczających 2 mln euro rocznie (także prowadzący jednoosobowe działalności gospodarcze) - najpóźniej do 26 lutego 2018 r. po raz pierwszy muszą wysłać do systemu Ministerstwa Finansów Jednolity Plik Kontrolny (JPK_VAT). JPK_VAT przesyła się wyłącznie elektronicznie.

Czytaj więcej...

Przedsiębiorco, od 1 stycznia 2018 r. zmienią się zasady rozliczeń z ZUS.

http://www.zus.pl/documents/10182/1151323/845x252.png/0d476ed3-aa32-45f4-ae67-b339c8c180dc?t=1506074825782

 

e-Składka – proste płatności do ZUS

Jeśli jesteś płatnikiem składek na ubezpieczenia społeczne czy zdrowotne od 1 stycznia
2018 r. będziesz przekazywał wszystkie składki na jeden, indywidualny numer rachunku składkowego. Informację o numerze tego rachunku dostaniesz z ZUS listem poleconym
w czwartym kwartale 2017 r.

Jeśli do końca grudnia 2017 r. nie otrzymasz informacji o numerze rachunku składkowego albo zgubisz list, powinieneś zgłosić się do ZUS albo zadzwonić do Centrum Obsługi Telefonicznej ZUS (nr tel. 22 560 16 00) lub sprawdzić w wyszukiwarce numeru rachunku składkowego, dostępnej na stronie http://www.zus.pl/eskladka. Dotychczasowe rachunki będą zamknięte.

Dodatkowe informacje