Polish Czech English French German

Szukaj

Aktualności - Dla Mieszkańca

GRANT DLA UKS JEDLINA-ZDRÓJ

W III edycji konkursu ogłoszonego przez Toyotę dla projektów realizowanych w roku 2013 za obszary priorytetowe podobnie jak w latach ubiegłych uznano: ekologię i promocję zdrowia, a także pozytywne zmiany w regionie. Pod uwagę brane były projekty służące mieszkańcom i zakładające trwałe zmiany w otoczeniu. Projekty powinny też być innowacyjne, przeznaczone dla jak największego grona beneficjentów, realizowane przy zaangażowaniu społeczności lokalnej.

 

Uroczyste ogłoszenie wyników III konkursu grantowego Funduszu Toyoty miało miejsce 27 maja br. w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej im. Angelusa Silesiusa w Wałbrzychu. Uczniowski Klub Sportowy Jedlina-Zdrój otrzymał dofinansowanie do projektu pn. „Plenerowe Studio Ruchu" w wysokości 6.477 zł.  (koszt całego przedsięwzięcia to 14.288 zł).

Do konkursu przystąpiło kilkanaście organizacji, ale tylko sześć otrzymało dofinansowanie. Projekt zgłoszony przez UKS Jedlina-Zdrój pn. „Plenerowe Studio Ruchu" - to pomysł na stworzenie siłowni zewnętrznej, czyli miejsca do ćwiczeń dla wszystkich. Połączenie siłowni z boiskiem do siatkówki plażowej i trasą do nordic walking pozwoli stworzyć kompleks, na którym będą prowadzone lekcje, zajęcia dodatkowe dla młodzieży, ale będzie także możliwość korzystania z tak powstałej bazy przez społeczność lokalną.

Projekt łączy w sobie walory zdrowotne, jak i ekologiczne, ponieważ uwzględnia nasadzenie drzewek iglastych, które poprawią wygląd tego miejsca i będą naturalnym ogrodzeniem. Urządzenia, które zostaną zamontowane to: wioślarz, narciarz, trenażer nóg, drabinka z podciągiem. W realizacji projektu wezmą udział pracownicy szkoły, uczniowie, członkowie klubu, pracownicy Toyoty.

 

Redakcja:I.K.Darmetko

 

 

 

Dodatkowe informacje