Minister Administracji i Cyfryzacji w Jedlinie-Zdroju

W dniu 22 kwietnia br. Jedlinę-Zdrój  odwiedził Minister Administracji i Cyfryzacji - Michał Boni. Data wizyty nie była przypadkowa, bowiem w tym dniu na terenie miasta nastąpiło przełączenie nadawania sygnału TV z analogowego na cyfrowy. Na terenie Dolnego Śląska proces włączania sygnału cyfrowego ma zostać zakończony w sierpniu br. Ze względu na górzyste ukształtowanie terenu należało wybudować  i uruchomić tzw. stacje doświetlające, które ustawiono w 18 miejscowościach, w tym na górze Kawiniec w Jedlinie-Zdroju. Minister Boni  sprawdził, iż przełączenie nastąpiło bez zarzutu. Lepszej jakości obraz jest dostępny  m.in. dla kuracjuszy  w Domu Zdrojowym, gdzie Pan Minister osobiście włączył kanał TVP2.

Ministrowi towarzyszył także Wojewoda Dolnośląski Aleksander Skorupa oraz jego Pełnomocnik ds. Cyfryzacji Telewizji. Wraz z Burmistrzem Miasta Jedlina-Zdrój oraz Prezesem „Uzdrowiska Szczawno-Jedlina" odwiedzili Pijalnię Wody Mineralnej Charlotta, w której zostali poczęstowani wodą z jedlińskiego źródła.

Następnie goście udali się do nowo wybudowanego Pawilonu Zdrojowego, gdzie odbyła się konferencja prasowa. Jak zaznaczył minister Michał Boni, pojawienie się cyfrowej telewizji jest wielką technologiczną rewolucją.

Naziemna telewizja cyfrowa pozwala odbierać więcej kanałów w lepszej jakości obrazu niż było to możliwe dotychczas z nadajników analogowych. Jej odbiór jest bezpłatny, nie licząc obowiązkowego abonamentu RTV.

{gallery}kwiecien_13/3{/gallery}