Polish Czech English French German

Szukaj

Aktualności - Dla Mieszkańca

WOJEWODA DOLNOŚLĄSKI PRZYPOMINA

SZANOWNI  MIESZKAŃCY

WOJEWODA DOLNOŚLĄSKI PRZYPOMINA

Właściciele i użytkownicy wieczyści nieruchomości, na której  znajduje się pomnik upamiętniający osoby, organizacje, wydarzenia lub daty symbolizujące komunizm lub inny ustrój totalitarny lub propagujący taki ustrój w inny sposób, zobowiązani są do usunięcia tego pomnika w terminie do dnia 31 marca 2018 r.

Poniesione przez właścicieli lub użytkowników wieczystych koszty usunięcia z nieruchomości pomnika upamiętniającego osoby, organizacje, wydarzenia lub daty symbolizujące komunizm lub inny ustrój totalitarny lub propagujący taki ustrój w inny sposób w terminie do 31 marca 2018 r., zwrócone  zostaną przez Skarb Państwa  ze środków budżetu państwa, których dysponentem jest Wojewoda.

W przypadku bezskutecznego upływu wyznaczonego przez ustawodawcę terminu, Wojewoda  nakaże w drodze decyzji usunięcie takiego pomnika, a związane z tym koszty poniesie właściciel albo użytkownik wieczysty nieruchomości.

 

Proszę o przekazywanie w terminie do 31 stycznia 2018 r. informacji o miejscu usytuowania takiego pomnika - kopca, obelisku, kolumny, rzeźby posągu, popiersia, kamienia pamiątkowego, płyty i tablicy pamiątkowej, napisów i znaków, do Urzędu Miasta Jedlina-Zdrój przy ulicy Poznańskiej 2, pokój nr 4, telefonicznie na nr 748455215 lub mailem na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. .

 

  

   Z up. Burmistrza  Miasta
 

        Romuald Wysocki
 ZASTĘPCA BURMISTRZA

Dodatkowe informacje