Polish Czech English French German

Szukaj

Aktualności - Dla Mieszkańca

Aktualności Dolnego Śląska prosto z komórki

W jaki sposób być na bieżąco ze wszystkimi ciekawymi dolnośląskimi imprezami? To proste – wystarczy skorzystać z aplikacji Dolny Śląsk Guide, która błyskawicznie dostarczy na telefony komórkowe wszelkie niezbędne informacje o wydarzeniach organizowanych, współorganizowanych lub objętych patronatem Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego. Sport, kultura, turystyka – teraz najświeższe newsy z regionu bezpośrednio w Twojej komórce.

 

Na początku bieżącego roku Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego przygotował komunikator Dolny Śląsk News. Aplikacja ta przygotowana była z myślą o dostarczaniu użytkownikom telefnów komórkowych najświeższych wiadomości z naszego regionu. Sukces aplikacji sprawił pojawienie się jej nowej, rozbudowanej wersji – Dolny Śląsk Guide.

Dolny Śląsk Guide to aplikacja, z której korzystać mogą posiadacze telefonów z systemami operacyjnymi Android oraz iOS (iPhone), a także użytkowcy tabletów iPad. Program można pobrać bezpłatnie ze sklepów Google Play oraz AppStore oraz ze strony http://www.dolnyslaskguide.com.

Po automatycznym zainstalowaniu program poprosi o uaktywnienie modułu GPS w komórce. Dzięki temu możliwe będzie korzystanie z jego głównej zalety – geolokalizacji. Funkcja ta pozwala zidentyfikować użytkownika telefonu w terenie oraz podpowiedzieć mu, jakie interesujące go miejsca znajdują się w danym momencie najbliżej. Miejsca te można dodatkowo filtrować, wybierając interesującą nas kategorię (np. sport, kulturę, gastronomię czy noclegi). Po wybraniu interesującej nas pozycji z listy program wyznaczy trasę dojazdu lub dojścia do danego miejsca z punktu, w którym się aktualnie znajdujemy. Co więcej, korzystając z funkcji Google Street Map View możemy obejrzeć zdjęcie danego obiektu (np. restauracji, hotelu czy kina).

Informacje zawarte w Dolny Śląsk Guide podzielone są na cztery główne działy. Oprócz wspomnianych miejsc znajdziemy w nim również spis wydarzeń z praktycznym kalendarium, a także aktualności z regionu. Czwarty dział w całości poświęcony jest specjalnym, ważnym dla całego Dolnego Śląska wydarzeniom, np. mistrzostwom Europy w piłce nożnej, Tour de Pologne czy projektowi turystycznemu dotyczącemu szlaków kulturowych. Baza danych programu jest sukcesywnie aktualizowana, obecnie znajduje się w niej już kilka tysięcy pozycji, z których skorzystać może każda osoba zainteresowana naszym regionem. Dotyczy to również turystów z zagranicy, bowiem oprócz polskiej wersji językowej dostępne są również wersje angielska, niemiecka i czeska. Do tej pory aplikację pobrało już kilka tysięcy użytkowników komórek.


Podstawowe funkcjonalności:
• baza najciekawszych miejsc turystycznych, gastronomicznych, noclegowych, sportowych
• dostęp do danych teleadresowych jednostek samorządu terytorialnego
• aktualne informacje na temat imprez kulturalnych, sportowych i rekreacyjnych
• geolokalizacja
• kalendarium wydarzeń
• pełna integracja z Google Maps
• zaimplementowana funkcja Google Street Map View
• social media (powiązanie z Facebookiem)
• cztery wersje językowe: polska, angielska, niemiecka i czeska

 

 

 

Dodatkowe informacje