Polish Czech English French German

Szukaj

Aktualności - Dla Turysty

"Piątką" dalej

Od 8 grudnia br. autobusy linii nr „5" w Jedlinie-Zdroju będą dojeżdżały do samego centrum Uzdrowiska – od Placu Zwycięstwa do ulicy Wałbrzyskiej. Przedłużenie trasy obejmuje 6 kursów w dni robocze i 6 w soboty i niedziele w obowiązującym rozkładzie jazdy. Przedłużona trasa nie obejmuje pierwszego i ostatniego kursu w dni robocze i ostatniego w dni świąteczne.

 

 

Czytaj więcej...

Aktualności Dolnego Śląska prosto z komórki

W jaki sposób być na bieżąco ze wszystkimi ciekawymi dolnośląskimi imprezami? To proste – wystarczy skorzystać z aplikacji Dolny Śląsk Guide, która błyskawicznie dostarczy na telefony komórkowe wszelkie niezbędne informacje o wydarzeniach organizowanych, współorganizowanych lub objętych patronatem Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego. Sport, kultura, turystyka – teraz najświeższe newsy z regionu bezpośrednio w Twojej komórce.

 

Czytaj więcej...

Strefa WiFi w Jedlinie-Zdroju

 Od października bieżącego roku kuracjusze, turyści i mieszkańcy Jedliny-Zdroju bez problemu mogą korzystać z Internetu w miejskiej Strefie WiFi, która obejmuje swoim zasięgiem skwer przed Urzędem Miasta. Aby bezpłatnie skorzystać z Internetu wystarczy przyjść z komputerem lub innym urządzeniem, na plac przed Urzędem Miasta i połączyć się ze „STREFĄ WIFI".

Przepustowość udostępnionego łącza ograniczona jest do 256 kb/s, a maksymalny czas połączenia wynosi 30 minut. Zablokowany jest również dostęp do stron internetowych z treściami erotycznymi i nielegalnymi. Uniemożliwiono także połączenia „peer to peer", a także wszelkie aplikacje wykorzystujące tę technologię.

Czytaj więcej...

Inauguracja linii autobusowej nr „5” w Jedlinie-Zdroju.

Dzisiaj z ul. Solickiej w Szczawnie-Zdroju o godz. 5:06 po raz pierwszy do Jedliny - Zdroju wyruszył autobus linii nr „5", którego końcowy przystanek jest na Pl. Zwycięstwa. Kierowcę tego inauguracyjnego kursu przywitał Burmistrz Miasta Leszek Orpel.

Dla naszego miasta to historyczna data, gdyż od wielu lat Burmistrz Miasta czynił starania o przedłużenie linii komunikacyjnej łączącej Szczawno-Zdrój, Wałbrzych i Jedlinę-Zdrój.

 

 

Czytaj więcej...

Dodatkowe informacje