Gratulacje dla Michała

28 października br. Burmistrz Miasta zaprosił do Urzędu  i podziękował Michałowi Tomasikowi - mieszkańcowi naszego miasta, uczniowi IV klasy technikum hotelarskiego w Zespole Szkół nr 7 w Wałbrzychu za zajęcie III miejsca w rozgrywkach ALMMA.  Akademickie Mistrzostwa Polski i Mistrzostwa Śląska, w których uczestniczyło ponad 130 zawodników odbyły się 8 października br. w Świętochłowicach. Michał rozegrał walkę w kategorii mężczyzn do 77 kg, w formule pierwszy krok (PK).    Obecnie Michał, którego trenerem jest Pan Mariusz Leś przygotowuje się do mistrzostw  Polski Zachodniej w MMA, które na początku grudnia odbędą się  we Wrocławiu. MMA czyli mieszane sztuki walkito dyscyplina sportowa, w której zawodnicy sztuk i sportów walki walczą przy dużym zakresie dozwolonych technik  (dopuszcza się wszystkie techniki dozwolone w innych sportach walki, ale bez użycia broni).

Mieszane sztuki walki wyrażają jeden ze współczesnych kierunków rozwoju sztuk walki – zapewnienie widowiska sportowego, w którym walka toczy się przy jak najmniejszych ograniczeniach, ale przy  jednoczesnym zachowaniu bezpieczeństwa zawodników.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów

Red. K. Szemiel

Foto: UM