Gmina Jedlina-Zdrój wśród 10 nominowanych w rankingu „Wydatki ze środków unijnych na projekty społeczne – inwestycje”.

W dniach 22-23 września br. odbyło się XIV Samorządowe Forum Kapitału   i Finansów - największa i najbardziej prestiżowa konferencja dla jednostek samorządu terytorialnego. Tegoroczna edycja to 10 ścieżek tematycznych i 60 paneli. Gościem specjalnym była Krystyna Janda, która podczas sesji inauguracyjnej mówiła o miastotwórczej roli kultury. Forum, podobnie jak rok wcześniej, odbyło się w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach.

Podczas uroczystej Gali ogłoszono ranking samorządowych liderów w wykorzystaniu funduszy UE na projekty społeczne – inwestycje 2016,  który opracował prof. dr. hab. Paweł Swianiewicz na podstawie obiektywnych danych Głównego Urzędu Statystycznego oraz danych Ministerstwa Finansów.

Gmina Jedlina-Zdrój znalazła się wśród 10 laureatów, zajmując VII miejsce  w kategorii małemiasta  w  Rankingu Pisma Samorządu Terytorialnego „Wspólnota” podsumowującym wykorzystanie funduszy UE na projekty społeczne obejmujące inwestycje w latach 2007 – 2015.  Dyplom odebrał Burmistrz Miasta Leszek Orpel.