„Piosenką Turystyczną Żegnamy Sezon"

7 edycję Konkursu „Piosenką Turystyczną Żegnamy Sezon" w kategorii Szkoły Gimnazjalne – Zespoły wygrało Gimnazjum Miejskie im. Jana Pawła II w Jedlinie-Zdroju w składzie: GUZIK Barbara, BAŃKA Nikola, WOSAK Konrad, NIEĆ Maciej. Konkurs odbył się 22 listopada 2012 roku w Ośrodku Sportu i Rekreacji w Boguszowie-Gorcach pod patronatem Starosty Powiatu Wałbrzyskiego Roberta Ławskiego oraz Burmistrza Miasta Boguszowa-Gorc – Waldemara Kujawy. Współorganizatorami Konkursu byli: Urząd Miejski w Boguszowie-Gorcach oraz Komisja Turystyki Górskiej przy PTTK Oddział Ziemi Wałbrzyskiej.

Celem imprezy było spotkanie grup śpiewających piosenkę turystyczną. Frekwencja w tegorocznej edycji Konkursu dopisała. W kategoriach Solistów zmagało się łącznie 11 wykonawców oraz 15 zespołów. Wszyscy uczestnicy prezentowali bardzo wysoki poziom przygotowania i wykonania piosenek turystycznych.

Zwycięzcy otrzymali dyplomy oraz nagrody rzeczowe, ufundowane przez Salon Muzyczny NIKODEM w Wałbrzychu, OSiR w Boguszowie-Gorcach oraz Urząd Miejski w Boguszowie-Gorcach. Nauczyciele otrzymali podziękowania za przygotowanie uczniów do Konkursu.

{gallery}www/20{/gallery}

Redakcja: M. Świderska na podstawie informacji Biura OSiR Boguszów –Gorce