Święto Niepodległości w Jedlinie-Zdroju

94 rocznica odzyskania niepodległości w naszym mieście, tradycyjnie już rozpoczęła się Mszą Św. w intencji Ojczyzny, którą odprawił ks. Prałat Ryszard Uryga wspólnie z ks. Pawłem Miraszewskim w Kościele p.w. Trójcy Świętej. Po Nabożeństwie, władze miasta, radni, delegacje stowarzyszeń i związków oraz mieszkańcy udali się pod Miejski Obelisk, przy którym wartę pełnili żołnierze I Dolnośląskiego Plutonu Obrony Terytorialnej ze Stowarzyszenia Obrona Narodowa. Po wspólnym odśpiewaniu hymnu narodowego Przedstawiciele lokalnych instytucji złożyli wiązanki kwiatów.

Głos zabrał Burmistrz Miasta Leszek Orpel. W swoim wystąpieniu podkreślił istotę wartości patriotycznych i zaapelował o szacunek dla narodowej historii i tradycji, często zapominanej w czasach teraźniejszych.

Oprawę artystyczna zapewnili uczniowie z Gimnazjum Miejskiego im. Jana Pawła II, którzy pod kierunkiem Pani J. Luzińskiej przygotowali wiersze i pieśni patriotyczne.

Na zakończenie uroczystości Dyrektor Centrum Kultury zaprosił wszystkich obecnych na inaugurację działalności wystawienniczej w odrestaurowanym obiekcie Remizy Strażackiej.

{gallery}www/19{/gallery}

Redakcja: I.K.Darmetko