Wieża na Borowej !

Pomysł budowy wieży widokowej zrodził się w trakcie prowadzonych konsultacji z mieszkańcami na temat koncepcji zagospodarowania Gór Wałbrzyskich. Jeden z uczestników napisał „Kto nie widział pełnej panoramy z Borowej - niewiele widział. Byłby to jeden z najlepszych punktów widokowych w całych Sudetach. Przy dobrej widoczności wzrok sięgałby od Karkonoszy po Masyw Śnieżnika i od Gór Bystrzyckich po Sky Tower”.

Zainspirowani tym pomysłem Burmistrz Jedliny-Zdroju wraz z Prezydentem Wałbrzycha i Nadleśniczym Lasów Państwowych postanowili zrealizować to ambitne zadanie, które będzie atrakcją nie tylko mieszkańców regionu, ale również magnesem dla turystów odwiedzających nasz region.

Została podpisana umowa z wykonawcą, który do końca października br. wybuduje wieżę widokową na górze Borowa. Zadanie współfinansowane jest przez Gminę Wałbrzych i Powiat Wałbrzyski.

Red. UM

Foto. UM