Sukces drużynowy Szkoły Podstawowej w Jedlinie-Zdroju w finale dolnośląskim Igrzysk Młodzieży Szkolnej w minisiatkówce w kategorii „4” chłopców

5 kwietnia br. w Kłodzku odbył się finał wojewódzki minisiatkówki chłopców w kategorii czwórek. Miejską Szkołę Podstawową reprezentowali chłopcy w składzie: Karol Kosela, Bartłomiej Nackowski, Arkadiusz Krok, Filip Kołda, Dawid Paraszczak, Michał Mrzygłód, Piotr Luziński, Mateusz Górka, Jakub Bartyła i Mateusz Fehler, którzy wywalczyli czwarte miejsce województwie, otrzymując miano czwartej drużyny w województwie dolnośląskim.

Zespół, aby zakwalifikować się w województwie musiał przejść kilka etapów. Pierwszym były rozgrywki miejsko-gminne. Chłopcy z naszej szkoły wygrali z drużynami z Głuszycy i Walimia zajmując I miejsce. Kolejnym etapem były rozgrywki powiatowe. Tutaj również nie było silnych na drużynę szóstoklasistów. Chłopcy wygrali z Czarnym Borem i Boguszowem bez większych problemów.

Ważnym sprawdzianem natomiast był półfinał strefy wałbrzyskiej, który odbył się w Świdnicy. Tutaj rywalami były już najlepsze drużyny ze Świdnicy – SP6 i Wałbrzycha – SP26. Z tej rywalizacji do dalszej fazy rozgrywek przechodziły dwie najlepsze drużyny, cały mecz drużyna z Jedliny wygrała w dwóch setach.

Kolejnym etapem zmagań był półfinał strefy w Kłodzku. Po wygranym meczu zespół z Jedliny-Zdroju został najlepszą drużyną czwórek siatkarskich w strefie wałbrzyskiej.  Finał wojewódzki odbył się w Kłodzku. Niestety sytuacje losowe nie pozwoliły pojechać na te rozgrywki w pełnym składzie. Mimo dobrego początku i prowadzenia z drużyną z Lubina nie udało się zakończyć sukcesem tego spotkania, przegrywając w setach 2:1, a zła passa przełożyła się na kolejny mecz z Kamienną Górą. Ostatnim naszym meczem było starcie z późniejszymi mistrzami województwa, szkołą podstawową z Milicza. Ostatecznie chłopcy zajęli IV miejsce w turnieju.

Jesteśmy dumni z naszych chłopców, że pokazali ducha walki na boisku, a Bartłomiejowi Nackowskiemu gratulujemy indywidualnego wyróżnienia dla najlepszego zawodnika z Jedliny-Zdroju.

Sporz: A.Jacak

Fot: A.Jacak