III Jedlińskie Spotkanie Opłatkowe

19 grudnia 2016 roku po Mszy Św. odbyło się  III Jedlińskie Spotkanie Opłatkowe w Sali Sportowej Gimnazjum Miejskiego im. Jana Pawła II w Jedlinie-Zdroju. O trzech lat swoją obecnością zaszczyca gość specjalny - Jego Ekscelencja Ignacy Dec – Biskup Świdnicki.

Po powitaniu gości przez Panią Barbarę Jakacką  - Dyrektora Gimnazjum  życzenia wszystkim obecnym złożył Burmistrz Miasta Leszek Orpel, następnie ks. Prałat odczytał słowa Ewangelii, a błogosławieństwa udzielił Ks. Biskup Ignacy Dec, prosząc o podzielenie się opłatkiem. Uczestnicy spotkania przy dźwiękach kolęd, przełamali się opłatkiem, aby następnie zasiąść wspólnie do stołów na których podano tradycyjne potrawy wigilijne.

Nie zabrakło czerwonego barszczu z pierogami,  ryby i kapusty, a także świątecznych ciast. Jasełka w wykonaniu uczniów Gimnazjum Miejskiego im. Jana Pawła II  nagrodzono gromkimi brawami. Wszyscy uczestnicy zostali obdarowani przez Burmistrza  Miasta i Przewodniczącą Rady kalendarzami na rok 2017, a dzieci dodatkowo częstowano słodyczami.

Na zakończenie ks. Biskup Ignacy Dec,  tradycyjnie zaprezentował na scenie przygotowaną podczas wieczoru swoją wersję kolędy, rymując o gospodarzach spotkania i gościach.

Kolęda z tekstem napisanym

przez Ks. Biskupa Ignacego Deca

podczas III Spotkania Opłatkowego

w Jedlinie-Zdroju

w dniu 19 grudnia 2016r.

Jesteśmy dzisiaj w Jedlinie

Na przedświątecznej gościnie,

Życzenia sobie składamy

I humory dobre mamy.

Ksiądz Prałat Ryszard Uryga

Przed żadnym złem się nie wzdryga.

Parafię dobrze prowadzi

Wszystkim dobrze wciąż doradzi.

A Ksiądz Marek to Wikary

U niego wiedzy bez miary,

Młodzież gimnazjalną uczy

I po nocach się nie włóczy.

Nasze Siostry Elżbietanki

To duchowe nasze matki.

W przedszkolu tu posługują

Dobro wszystkim tu serwują.

Pan Leszek to Burmistrz wzorowy

Do działania wciąż gotowy

O wszystkich się bardzo troszczy

O mieszkańców i o gości.

Pani Barbara kochana

Jest dzisiaj pięknie ubrana

Młodzież dobrze wychowuje

Dobrym słowem wciąż częstuje.

Katarzyna też Dyrektor

A jak trzeba to i lektor

Jest mamą dla wszystkich dzieci

W każdym sercu miłość wznieci.

Mieszkańcom i ludziom z gminy

Na Jezusa urodziny

Błogosławieństwa życzymy

I o to się wciąż modlimy.

Niech nam Jezus błogosławi

W dobrym zdrowiu pozostawi

Byśmy tutaj długo żyli

Pana Boga wciąż chwalili.

III Jedlińskie Spotkanie Opłatkowe zakończyło się wspólnym śpiewaniem kolęd, prowadzonym przez Jedlińską Szkołę Talentów działającą przy Centrum Kultury.

Red. UM Jedlina-Zdrój, fot. M. Rymarz