Uroczystość Jubileuszy Małżeńskich

W dniu 20 listopada 2016r w  Hotelu „Słowik”, 31 par świętowało jubileusz pożycia małżeńskiego. W tym wyjątkowym wydarzeniu Małżonkom towarzyszyła rodzina oraz gospodarze uroczystości na czele z Burmistrzem Miasta Jedlina-Zdrój Panem Leszkiem Orplem. Oprawę muzyczną zapewnił zespół „Zakalec”.Uroczystość  rozpoczęła się oficjalnym przemówieniem i  życzeniami  dla Dostojnych Jubilatów, które  złożył Burmistrz Miasta  i Kierownik Urzędu Stanu Cywilnego. W swoim wystąpieniu Burmistrz podziękował jubilatom za obecność na obchodach  jubileuszu pożycia małżeńskiego oraz wyraził swoje uznanie dla tak długiego stażu w małżeństwie.  Pogratulował jubilatom za wspólne lata przeżyte razem, za trud w wychowaniu dzieci, za pracę na rzecz swojej rodziny, najbliższego środowiska i całej społeczności.  Życzył jubilatom zdrowia, spokoju, rodzinnego ciepła, miłości bliskich oraz wszelkiej pomyślności na dalsze lata Wspólnego Życia.

Następnie Małżonkowie odnowili słowa przysięgi małżeńskiej oraz wyrazili  podziękowanie pod adresem współmałżonka, wypowiadając słowa: „Dziękuję ci żono, Dziękuję ci mężu za okazaną mi miłość, przywiązanie i opieką,  że nasze małżeństwo było zgodne, szczęśliwe i trwałe.”

Przy dźwiękach muzyki  i lampce szampana wzniesiono toast za pomyślność i kolejne   we dwoje. W dalszej części obchodów,  małżonkowie z 50-letnim stażem obchodzący Złote Gody,   w dowód uznania dla trwałości małżeństwa i rodziny uhonorowani zostali Medalami Za Długoletnie Pożycie Małżeńskie, przyznanymi przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej.

Medal przyznano:

1. Krystynie i Władysławowi ZYCH

2. Bogdanowi i Irenie REGMUNT VEL SOBIESZCZAŃSKIM

Wszystkie pary otrzymały osobiste życzenia złożone przez Burmistrza Miasta oraz Kierownika USC  z kwiatami oraz pamiątkowymi dyplomami.

SZAFIROWE GODY /45-lecie/obchodzili Państwo:

1.      Słoniewski Stanisław i Halina

2.      Grembowski Krzysztof i Angelika

3.      Przystajko Julian i Barbara

4.      Banaszkiewicz Tadeusz i Krystyna

5.      Siara Jerzy i Regina

6.      Bagiński Józef i Halina

7.      Zaborowski Jan i Anita

RUBINOWE GODY /40-lecie/ obchodzili Państwo:

1. Smoła Jerzy i Mirosława

2. Zych Henryk i Anna

3. Gajdosz Krystian i Teresa

4. Durczyński Alfred i Danuta

5. Kromka Czesław i Jadwiga

6. Kubiak Marian i Halina

7. Janiszewski Marek i Bożena

8. Gryta Piotr i Magdalena

KORALOWE GODY /35-lecie/ obchodzili Państwo:

1. Żołopa Zdzisław i Helena

2. Kaszyński Władysław i Grażyna

3. Hrabia Zbigniew i Czesława

4. Żukowicz Jerzy i Teresa

5. Gidziński Jan i Krystyna

PERŁOWE GODY /30-lecie/obchodzili Państwo:

1.      Kamiński Leszek i Halina

2.      Mikołajczak Robert i Adela

3.      Januszkiewicz Andrzej i Bożena

4.      Fehler Zygmunt i Helena

SREBRNE GODY /25-lecie/ obchodzili Państwo:

1. Kaliszewski Mariusz i Renata

2. Gerwatowska-Zagórska Irena, Zagórski Ryszard

3. Hyliński Marek i Violetta

4 . Stypułkowski Tadeusz i Barbara

5. Stanny Hubert i Mirosława

Uroczystość przebiegła w podniosłej i serdecznej atmosferze. Były wspólne zdjęcia Jubilatów, bukiety kwiatów, gratulacje i życzenia. Szanownym Jubilatom jeszcze raz życzymy kolejnych lat życia w zdrowiu, zgodzie, wzajemnej miłości i poszanowaniu.

Redakcja: D. Żmudzińska

Fot. K. Żarkowski