Polish Czech English French German

Szukaj

Aktualności - Dla Mieszkańca

Zapraszamy do udziału w kolejnej edycji konkursu „Na najładniej ukwiecone okno lub balkon”.

Przypominamy, że wkonkursie mogą wziąć udział wszyscy mieszkańcy Miasta Jedlina-Zdrój, a warunkiem uczestnictwa w konkursie jest wypełnienie karty zgłoszenia i złożenie jej w Urzędzie Miasta lub drogą elektroniczną na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. . Wzór karty zgłoszenia oraz regulamin konkursu dostępne są na stronie internetowej www.jedlinazdroj.eu  oraz w  siedzibie Urzędu  Miasta. Do udziału w konkursie można zgłaszać okna i balkony usytuowane lub widoczne z drogi. Termin przyjmowania zgłoszeń mija 14 sierpnia.

Zapraszamy do udziału. Dla Zwycięzców Konkursu przewidziane zostały nagrody.

Regulamin konkursu do pobrania

Karta zgłoszenia do pobrania

4. Letni Festiwal Gitarowy

4. Letni Festiwal Gitarowy to festiwal prezentujący ciekawe osobowości artystyczne polskiej sceny gitarowej oraz rozmaite stylistyki. Dotychczas na wcześniejszych edycjach wystąpili m.in.: wokalistka Anna Stankiewicz i Janusz Strobel - gitarzysta i kompozytor, zespół flamenco "Por Fiesta", zespół muzyki dawnej "Amor con chordes", gitarzysta bluesowy Roman Puchowski, gitarzystka Magdalena Czwojda czy Leszek Cichoński - organizator bicia gitarowego rekordu Guinessa we Wrocławiu. Pierwszego dnia festiwalu, tj. 6 lipca br. wystąpi Moises Bethencourt Mendoza - muzyk hiszpański, urodzony na Teneryfie 1971 roku. Rozpoczął swoją karierę w wieku 5 lat, wtedy też wygrał swój pierwszy konkurs muzyczny w mieście, w którym mieszkał, od wtedy wiedział już, że będzie pracował w tym kierunku. Korzenie muzyczne wywodzą się zarówno od rodziców i dziadków, jak i rodzeństwa. W wieku 7 lat grał już na gitarze i później zaczął interesować się innymi instrumentami muzycznymi. Został nagrodzony wieloma nagrodami i dyplomami za swoją pracę. Z wielką osobowością i dobrym poczuciem humoru podbił dużą cześć publiczności w swojej ojczyźnie oraz w innych krajach, gdzie grał.  Aktualnie mieszka w Polsce od 2008 roku w Starym Waliszowie, gdzie jest dyrektorem muzycznym zespołu ludowego Tarnawiczanki.

Czytaj więcej...

Świadczenie DOBRY START (300+)

Z upoważnienia Burmistrza realizatorem świadczeń DOBRY START w gminie Jedlina-Zdrój jest Ośrodek Pomocy Społecznej z siedzibą przy ul. Piastowskiej 11.

Świadczenie dobry start przysługuje jednorazowo w wysokości 300 zł:

1) rodzicom, opiekunom faktycznym, opiekunom prawnym, rodzinom zastępczym, osobom prowadzącym rodzinne domy dziecka, dyrektorom placówek opiekuńczo-wychowawczych, dyrektorom regionalnych placówek opiekuńczo-terapeutycznych – raz w roku na dziecko;

2) osobom uczącym się – raz w roku.

Czytaj więcej...

Rewitalizacja przestrzeni publicznej i niezagospodarowanych podwórek w uzdrowiskowej części miasta Jedlina-Zdrój.

Gmina Jedlina-Zdrój podpisała z Instytucją Pośredniczącą Aglomeracji Wałbrzyskiej umowę o dofinansowanie projektu pn.: „Rewitalizacja przestrzeni publicznej  i niezagospodarowanych podwórek w uzdrowiskowej części miasta Jedlina-Zdrój”. Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, w ramach Osi Priorytetowej nr 6  „Infrastruktura spójności społecznej” Działania nr 6.3 „Rewitalizacja zdegradowanych obszarów” Poddziałania nr 6.3.4 „Rewitalizacja zdegradowanych obszarów - ZIT AW” Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego 2014-2020.  Projekt przewiduje uporządkowanie przestrzeni miejskiej, w tym budowę/przebudowę miejsc postojowych, ścieżek terenowych, uporządkowanie zieleni, nowe nasadzenia, modernizację Al. Niepodległości. Ponadto w ramach projektu planuje się remont i przebudowę budynków byłej rozlewni wód mineralnych i piwa na budynek socjalno-gospodarczy i gospodarczo-magazynowy, adaptację pawilonu handlowo-usługowego przy ul. Sienkiewicza 1 na kiosk informacji turystycznej oraz dostosowanie wejścia do budynku Centrum Kultury w Jedlinie-Zdroju do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Czytaj więcej...

XVI Festiwal Zupy w Jedlinie Zdroju – Musisz tam być!

W ostatnią niedzielę czerwca Jedlina-Zdrój zamieni się w stolicę zupy. Po raz szesnasty odbędą się tu prezentacje kulinarne, w których do rywalizacji o miano najsmaczniejszej zupy stanie wielu wystawców.  24 czerwca o godz. 15.00 startuje XVI Dolnośląski Festiwal Zupy, impreza o charakterze konkursowym, skierowana do osób indywidualnych oraz właścicieli restauracji, gospodarstw agroturystycznych, pensjonatów i zajazdów. W konkursie ocenianym przez profesjonalne jury biorą  udział amatorzy i kucharze, dla których gotowanie jest nie tylko zawodem, ale także pasją. Unikalny w swojej formie, wzbogacony o elementy rękodzielnicze i wyroby regionalne, Dolnośląski Festiwal Zupy został doceniony przez Dolnośląską Organizację Turystyczną, która uhonorowała imprezę tytułem Najciekawszej Atrakcji Turystycznej Dolnego Śląska w kategorii – Wydarzenie lub Impreza

Uczestnictwo w konkursie można zgłaszać  telefonicznie pod numerem +48 669 620 725 lub mailowo na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.   do dnia 21 czerwca 2018 r. do godz.12.00.

Czytaj więcej...

Dodatkowe informacje