Polish Czech English French German

Szukaj

Nowe atrakcje dla aktywnych!

Na terenie Kompleksu Sportowo-Rekreacyjnego „Active” przy ulicy Kłodzkiej w Jedlinie-Zdroju powstaje nowa instalacja dla osób lubiących aktywnie spędzać czas. Będzie to nowoczesny pumptrack - specjalnie przygotowany, posiadający wiele muld, niewielki tor w formie pętli, przeznaczony głównie dla rowerzystów i rolkarzy. 

 

 

Budowa pumptracka odbywa się w ramach zadania o nazwie „Modernizacji Kompleksu Sportowo-Rekreacyjnego w Jedlinie-Zdroju”. Projekt ten zakłada zagospodarowanie terenu wokół istniejącego Skateparku poprzez budowę rowerowego toru przeszkód, budowę urządzeń do ćwiczeń typu street workout, CrossFit,  ustawienie rzeźby multimedialnej oraz budowę zadaszenia nad częścią trybun w obrębie boiska do piłki nożnej. Głównym celem zadania jest poszerzenie ogólnodostępnych usług dla ludności w zakresie szeroko rozumianej rekreacji w oparciu o lokalne zasoby i jeszcze większe uatrakcyjnienie Kompleksu Sportowo-Rekreacyjnego „Active” w Jedlinie-Zdroju. Zakończenie prac planowane jest na dzień 31 sierpnia.

Na realizację tego zadania Gmina Jedlina-Zdrój pozyskała dofinansowanie w wysokości przeszło 240 tysięcy złotych w ramach działania „Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER”, objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 w zakresie „Budowy lub przebudowy ogólnodostępnej i niekomercyjnej infrastruktury turystycznej lub rekreacyjnej, lub kulturalnej”. Ta innowacyjna inwestycja z pewnością przyczyni się do uatrakcyjnienia jedlińskiego Kompleksu Sportowo-Rekreacyjnego i zwiększenia liczby odwiedzających nas turystów, a mieszkańcom da możliwość korzystania z dodatkowej formy aktywności fizycznej.

{gallery}lipiec_18/pump{/gallery}

 

Dodatkowe informacje

 Poprawny CSS  Valid XHTML 1.0 Transitional